Ekonomi

TOKİ Evine Kredi Çekilir mi?

Kredi çekmek artık eski zamanlara nazaran çok daha pratik ve hızlı bir hal aldı. Yine de yüksek miktardaki kredi talepleriniz için bankaya teminat olarqk elinizdeki malları beyan etmeniz gereklidir. TOKİ evi de nihayetinde bir mülk olduğundan dolayı problem olmayacaktır. TOKİ evine kredi çekilir. Ancak dikkat etmeniz gereken birkaç husus olduğundan dolayı yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

  • Toki evi üzerinde başka ipotek var mı?
  • Toki evi borcu tamamen bitmiş mi?
  • Toki evi ödenirken kredi notunuzu bozacak derecede düzensiz ödeme yapılmış mı?

Kredi başvurusu yapmadan önce bu soruları kendinize sormanız gerekiyor. Belki düzensiz ödeme sonrası kredi notunuz bir miktar yükselmiş olabilir, ancak önemli bir nokta olarak borcu bitmemiş ve üzerinde ipotek olan ev üzerine çoğu banka tekrar kredi vermeyecektir.

Sonuç olarak, evinizin TOKİ ya da başka bir kurum alınması kredi başvurusunu etkilemez. Burada dikkat etmeniz gereken nokta borcun devam edip etmediği olacaktır. Konu ile ilgili sorunuz olursa yazı altına yorum bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds