Biyografi

Tuğba Uluay Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Tuğba Uluay kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Tuğba Uluay’dan söz edeceğiz.

Tuğba Uluay Kimdir?

  • Oyuncu.

Tuğba Uluay, dizi-film ve tiyatro oyuncusudur. Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nde tamamlayan Tuğba Uluay, ilk oyunculuk deneyimini Alev Alev adlı dizide yaşayan Tuğba Uluay, sonrasında çeşitli projelerde rol almış; aynı zamanda Huawei reklam filminde de oynamıştır. Güzel oyuncu Tuğba Uluay, Var Bunlar, Kırmızı Oda ve Duy Beni gibi projelerde de oynadığı rollerle dikkat çekmiştir.

Oynadığı Dizi ve Filmler Nelerdir?

  • Duy Beni (Gaye, TV Dizisi, 2022)
  • Var Bunlar (Terapist, TV Dizisi, 2022)
  • Kırmızı Oda (Deniz Çaldıran, TV Dizisi, 2021)
  • Evlilik Hakkında Her Şey (TV Dizisi, 2021)

Instagram hesabından da paylaşımlarına devam eden Tuğba Uluay, oyunculuk çalışmalarına Star TV ekranlarında yayınlanan Duy Beni adlı dizide devam etmekte ve söz konusu dizide Gaye karakterine hayat vermektedir. Güzel oyuncu Tuğba Uluay hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Tuğba Uluay, erişim tarihi:29 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.