Biyografi

Tuğçe Kurşunoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Tuğçe Kurşunoğlu, 26 Aralık 1991 tarihinde Bursa’da doğmuştur, Boşnak kökenli bir oyuncudur. Bir de kardeşi bulunmaktadır. İlk ve ortaokul eğitimini Bursa’nın İnegöl ilçesinde tamamlayan Tuğçe Kurşunoğlu, sonrasında İstanbul’da bulunan bir meslek yüksekokulunda Halkla İlişkiler Bölümü’nde Reklamcılık eğitimi almıştır. Bunların yanında oyunculuk ve diksiyon dersleri de alarak oyunculuk yeteneklerini geliştirmiştir.

Kariyerine güzellik yarışmalarıyla adım atan Tuğçe Kurşunoğlu, 2007 yılında 17 yaşında iken “Best Of Bursa” adlı güzellik yarışmasında birinci olmuş ve güzellik tacı kazanmıştır. Ardından 2008 yılında “Miss Kemer International” adlı güzellik yarışmasına katılarak bir kez daha birinci olmuştur. Bu başarılarla dikkat çekmiş ve sonrasında katıldığı “Miss Turkey” yarışmasında ilk 10’a girmeyi başarmıştır.

Tuğçe Kurşunoğlu, oyunculuk kariyerine de adım atmış ve LG ve Özdilek gibi markaların reklam filmlerinde yer almıştır. 2013 yılında yönetmen Selçuk Aydemir’in “Düğün Dernek” adlı komedi filminde Resepsiyon görevlisi karakterini canlandırmıştır. Bu filmde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin gibi ünlü oyuncularla birlikte rol almıştır. Ayrıca 2016 yılında Tarkan Karlıdağ’ın yönettiği “Yeter” adlı dizide Ebru karakterini oynamış ve Pelin Karahan, Yurdaer Okur, Wilma Elles gibi isimlerle birlikte dizide yer almıştır.

kaynakça:

  • biyografi.info, Tuğçe Kurşunoğlu, erişim tarihi: 21 Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.