Tülin Daloğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Tülin Daloğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Tülin Daloğlu’ndan söz edeceğiz.

Tülin Daloğlu Kimdir?

  • Gazeteci.

Ağustos 1999 tarihinde Washington’a taşınan Tülin Daloğlu, burada 2005 ile 2009 yılları arasında Washington Post adlı gazetede köşe yazarı olarak çalışmıştır. Bir süre sonra Habertürk gazetesinin Washington temsilciliğini üstlenen Tülin Daloğlu, bu görevini 2010’a kadar sürdürmüştür. Tülin Daloğlu aynı zamanda Middle East Times, Daily Star, New York Times gibi gazetelerde de köşe yazarı olarak görev almıştır. Lisans altı Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde de eğitim gören Tülin Daloğlu, ayrıca Amerikan Üniversitesin’de gazetecilik üzerine ikinci yüksek lisansını tamamlamıştır. 2012 ile 2015 yılları arasında Al-Monitor’da köşe yazarı ve dış ilişkiler analisti olarak görev yapan Tülin Daloğlu, şimdilerde KRT TV’de programlar sunmaktadır. Hafta içi yayınlanan Dünya ve Biz ile Cuma akşamları yayınlanan Bakış Açısı programlarının sunucusudur. Bir ara rejide yaşadığı problemlerden dolayı kanaldan ayrıldığını duyursa da sonradan kanalla anlaşmıştır.

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Tülin Daloğlu, gazeteciliğe, köşe yazılarına ve konuklarıyla gündemi değerlendirmeye devam etmektedir. Gazeteci Tülin Daloğlu hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi nedir, annesi babası kardeşleri kim, evli mi gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynaklar:

  • haberler.com, (haber: Tülin Daloğlu kimdir? Nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Tülin Daloğlu hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler!, erişim tarihi: 8 Nisan 2022).
  • medyatava.com, (haber: KRT TV’de program yapan gazeteci Tülin Daloğlu istifa etmişti! Daloğlu, istifanın nedenini MedyaTava’ya açıkladı, erişim tarihi: 8 Nisan 2022).
  • linkedin.com, erişim tarihi: 8 Nisan 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle