Tunç Şatıroğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Tunç Şatıroğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Tunç Şatıroğlu’ndan söz edeceğiz.

Tunç Şatıroğlu Kimdir?

  • Gazeteci.

İstanbul Alman Lisesi’nden mezun olan Tunç Şatıroğlu, lisans eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesinde Matematik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Tunç Şatıroğlu, yüksek lisans eğitimini ise New Hampshire Coollege’da MS Finance ve MBA üzerine tamamlamıştır. Mesleki kariyerine Türk Ekonomi Bankası’nda (TEB) analist olarak başlayan Tunç Şatıroğlu, sonrasında kendi alanında uzmanlaşmıştır. Tunç Şatıroğlu evlidir ve bir çocuk babasıdır.

Kanal Finans isimli Youtube kanalında da ekonomiye ilişkin yorumlarda bulunan Tunç Şatıroğlu, ayrıca çeşitli televizyon kanallarına, ekonomi konulu programlara da çıkmaktadır. Tunç Şatıroğlu ayrıca Kanal Finans’ın da kurucusudur. Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Tunç Şatıroğlu, döviz, altın, borsa gibi konularda da önemli yorumlarda bulunan, sosyal medyanın da ilgisini çeken bir isimdir. Kendisi hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi nedir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • vergisozlugu.net, (başlık: Tunç Şatıroğlu Kimdir?, erişim tarihi: 8 Nisan 2022).
  • kanalfinans.info, (başlık: Hakkımızda, erişim tarihi: 8 Nisan 2022).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.