Biyografi

Turgay Tuna Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Kitapları?

Turgay Tuna kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Turgay Tuna’dan söz edeceğiz.

Turgay Tuna Kimdir?

  • Yazar.

1951 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Turgay Tuna, yazar ve rehberdir. Galatasaray Lisesi mezunu olan Turgay Tuna, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nin Turizm Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu zamana kadar çevirmen, rehber ve yazar olarak birçok projede ve işte görev alan Turgay Tuna’nın yayınlanmış birçok kitabı bulunmaktadır. Turgay Tuna aynı zamanda 3 Nisan 2023 tarihli Teke Tek Bilim’in konukları arasında yer almıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Turgay Tuna’nın aynı zamanda Bakırköy’den ve Yeşilköy’den Unutulmuş Portreler isimli bir kitabı da bulunmaktadır. Turgay Tuna hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • festtravel.com, Turgay Tuna, erişim tarihi: 9 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds