Biyografi

Yaşar Karadağ Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Yaşar Karadağ kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yaşar Karadağ’dan söz edeceğiz.

Yaşar Karadağ Kimdir?

  • Siyasetçi.

10 Nisan 1976 tarihinde Iğdır’da dünyaya gelen Yaşar Karadağ, siyasetçi ve eğitimcidir. Yaşar Karadağ aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 27. Dönem Iğdır milletvekili olarak görev yapmıştır. Lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde tamamlayan Yaşar Karadağ, yüksek lisans eğitimini ise Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Sonrasında MEB’e bağlı öğretmen olarak görev yapan Yaşar Karadağ, aynı zamanda Iğdır’da özel bir okul da kurmuştur. Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olan Yaşar Karadağ, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Yaşar Karadağ, siyasi kariyerine Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde devam etmektedir. Yaşar Karadağ hakkında merak edilen eşi annesi babası kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Yaşar Karadağ, erişim tarihi: 9 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds