Spor

Türk Takımlarının UEFA Kazançları Belli Oldu!

Avrupa Kupalarına büyük bir heyecan ile giren Türk takımları, kendisini göstermeye devam ediyor. 4 takımla başlanılan yolda Başakşehir, Fenerbahçe, Sivasspor ve Trabzonspor’un elde ettikleri gelirler belli oldu. Takımlar hanelerine performans, katsayı ve daha farklı gelirler üzerinden kazançlar kazanarak hanelerine yazdırdı. En büyük gelir ise sürpriz isimde!

UEFA gelir ödülleri açıklaması sonunda yapıldı. 4 takımında elde ettiği gelirlerde farklı kazançlar sağlanırken toplam kazanç 43 milyon euroya kadar geldi. İşte takımların elde ettikleri gelirler ve paralar!

Fenerbahçe, 13.9 milyon euroluk gelire ulaştı!

Şampiyonlar Ligi’ne girmesiyle birlikte beklenmeyen performans sergileyen Fenerbahçe, ön elemede maçlara veda etmişti. Avrupa Ligi’nde ise heyecan yaratan takım, katılım nedeniyle 3.63 milyon euro kazandı ve etkili performansından dolayı 3.36 milyon euro gelir elde etti. Sadece bu gelirlerle de kalmayan takım, 2.9 milyon euroluk katsayı geliri de kazandı. Sarı Kanaryalar grup maçlarında gösterdikleri lider tamamlamadan dolayı ise 1.1 milyon euroluk bir kazanç sağladı. Bütün gelirlerinin neticesinde 13.9 milyon euroluk gelire ulaşan Fenerbahçe, yeni sezonda kazançlarını katlamaya devam ediyor.                                                                                   

Başakşehir, 7.2 milyon euroyu kasasına ekledi!

UEFA kupasının alt ligi olarak bilinen Konferans Ligi’nde boy gösteren Başakşehir, beklenmeyen mücadele sergiledi. Casino Siteleri son 16 turuna grup lideri olarak çıkan takım harika bir performans sergileyerek 1.25 milyon euroluk gelir kazandı. Bunun yanında katsayı üzerinden 3.1 milyon euro kazandı ve hanesine neticede 7.2 milyon euroyu koydu.

Konyaspor ve Sivasspor’dan beklenmeyen gelirler!

Süper Toto Süper Lig’te büyük bir heyecanla ilerleyen Konyaspor, son dönemlerde öne çıkmaya devam ediyor. Avrupa Kupalarına Konferans Ligi 3. Eleme turunda veda eden takım, dayanışma ödülleri çerçevesinde 0,55 milyon euro kazanarak hanesine yazdırdı. Sivasspor ise Konferans Ligi’nde girdiği rekabet içerisinde lige girmeden önce 2.94 milyon euroluk kazanımdaydı. Güzel bir ilerleme gösteren takım daha sonrasında son 16 turuna girmesiyle birlikte grup lideri oldu ve 1.25 milyon euroluk kazancı da elde etti. Bu neticede toplam 6.7 milyon euro kazanıma ulaşan Sivasspor, büyümeye devam ediyor. 

En yüksek gelir Trabzonspor’da!

Avrupa Ligi’nde beklenmeyen performans gösteren Trabzonspor, UEFA para ödüllerinde en fazla geliri kazanmayı başardı. Büyük ilerlemeleriyle gündeme gelen bordo-mavililer Şampiyonlar Ligi’nde play-off turunda elenmişti. Bu neticede elde ettikleri 5 milyon euroluk ödül, onlara büyük bir kazanç sağlayarak hanelerinin gelişmesine neden oldu. Katılım bedeli nedeniyle de kazanç sağlayan takım, 3.63 milyon euroluk kazanç elde ederken performansından dolayı da 1.95 milyon euro elde kazandı. Toplamda 14.4 milyon euroluk gelire ulaşan Trabzonspor, en yüksek gelire ulaşarak büyümeye devam ettiğini tekrardan gösterdi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.