Teknoloji

Türk Telekom Islah Yapılacak Ne Demek?

İnternet hızı ve arızaları ile ilgili altyapı ve firma ne olursa olsun bu konuda sürekli olarak sıkıntı çekiyoruz. Yurtdışındaki internet hızları ile karşılaştırdığımızda ise durum çok daha kötü görünüyor. Ancak yine de kesintisiz çalışan bir internete sahip olmak bile bizim için bir nimet gibi görünüyor. Bu makalemizde Türk Telekom ile ilgili bir internet probleminden bahsedeceğiz. Islah yapılacak şeklinde bir ibare internete bağlanmaya çalıştığınızda ya da mesaj ile bildirim şeklinde gelmiş olabilir. Altyapıların bakımı ve düzenli kontrolü son derece önemli bir husustur.

Türk Telekom ıslah yapılacak demek, bulunduğunuz bölgedeki internet altyapısında yenileme çalışması yapılacağı anlamına gelmektedir. Bu bir nevi planlı bakım çalışması olarak görülebilir. Zaten ıslah etmek kelimr anlamı olarak, düzenlemek gibi anlamlara da gelebilir. Bu sayede internetinizin düzenli bakımda olması ve ileride kesintiye uğramaması anlamına gelmektedir.

Özet olarak, bir altyapıda ıslah işlemi yapıldığında altyapı firması her ne olursa olsun sistemin bir tadilat içerisinde olduğunu ifade etmektedir. Buna benzer merak ettiğiniz başka birşey var ise yorumlarda aşağıda belirtmeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.