Mimari

Tutulan Renkleri ile En İyi 8 Boya Markası

En iyi boya markaları listesinde Filli Boya, Polisan, Marshall ve DYO gibi markalara en çok tercih edilen renkleri ile birlikte yer verdik.

Duvar boyası seçimi, ev dekorasyonunda büyük bir öneme sahiptir. Ev sahiplerine farklı seçenekler sunan çeşitli boya markaları, yaşam alanlarına renk ve tarz katmada önemli bir rol oynamaktadır. Yeni teknolojiler sayesinde üretilen duvar boyaları, yüksek örtücülük sağlayan ve kolay silinebilir özelliklere sahiptir. Sizde bu markaların ürettiği iç cephe duvar boyası renklerinden ilham alarak huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.

İstanbul’da bir iç mimarlık ofisi olan Dekor Getir tarafından Türkiye’de en çok tercih edilen boya markaları listesi oluşturulmuştur. Duvar boyası ihtiyacınız için yüzlerce renk tonuna sahip markaları ayrıntılarıyla birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Tercih edebileceğiniz markalar arasında; Polisan, Filli Boya, Marshall, DYO, Permolit Boya, JotunFawori ve CasatiBoya yaşam alanlarını renklendirmek için en kaliteli ve en iyi boya markalarıdır.

1. Polisan

Polisan, 1985 yılında boya üretimine başlayarak iç cephe ve dış cephe boya sektöründe en iyi markalar arasında yerini bulmayı başarmıştır. Silinebilir, küf ve mantar önleyici ve extra örtücülüğe duvar boyaları ile ön plana çıkmaktadır. Ev dekorasyonunda kendi tarzını yakalamak isteyenler için geniş renk yelpazesi sunuyor. Son zamanlarda Grinin 20 Tonu kartelası ile oldukça ilgi görmeyi başarmıştır. Özel katkılarla hazırlamış olduğu boyalarla ev sahiplerine temizliği kolaylaştırıyor. Seramik Boyası (PROF P-CS 2K) en iyi fayans boyası ile banyo ve mutfak seramiklerini yenileyebilirsiniz.

En çok tutulan renkler

• Marjinal Gri

• Dingin Gri

• Masum Gri

• Sakız Beyazı

• Kumsal Beji

2. Filli Boya

Filli Boya Türkiye’nin en çok bilinen boya markalarından biridir. 1988 yılında kurulan firma iç cephe ve dış cephe boyaları, ahşap, metal, tavan ve sprey boyalar üretmektedir. Tam silinebilir, yıkanabilir oluşunun yanı sıra maksimum dayanım ve örtücülük sağlayan Momento Silan, en çok tercih edilen ürünlerinden biridir. Son teknolojilerle üretilen boyalar ile ev sahiplerine aradıkları tarzı yakalamalarına yardımcı oluyor. Kirlere ve lekelere karşı yüksek dayanıklılık sağladığı için, kullanıcılara uzun süreli kullanım ömrü sunuyor. Yüksek örtücülük özellikle üretildiğinden dolayı duvar boyası uygulamarı zahmetsiz bir şekilde tamamlanmaktadır.

En çok tutulan renkler

• Lületaşı

• Andezit Tonları

• Kırık Beyaz

• Bej Tonları

• Aydan

3. Marshall

Dünyanın en büyük boya markalarından biri olan Marshall, yüksek örtücülüğe sahip, silinebilir, lekelere karşı dayanıklı ve üzün ömürlü iç cephe boyası üretiyor. Üretmiş olduğu boyalar ile ev sahiplerini uzun süreli olarak boya derdinden kurtarıyor. Geniş renk yelpazesi olduğundan dolayı her zevke hitap eden tonlara ulaşmak mümkündür. Açık renklerden koyu renklere her rengin farklı tonlarına renk kartelası üzerinden ulaşabilirsiniz.

En çok tutulan renkler

• Çakıltaşı

• Kurna

• Tütsü

• Mermer Tozu

• Damla Sakızı

• Gelin Teli

• Deniz Kabuğu

4. DYO

DYO, 1941’de boya üretimine başlamış ve 1954 Türkiye’nin ilk boya fabrikası ile sektöre merhaba demiş bir boya markasıdır. İç ve dış cephe, ahşap, metal ve hobi boyaları gibi bir çok kategoride üretim yapan firma, Akrilik emülsiyon esasl ve silikon katkılı ürünü ile ön plana çıkıyor. Silinebilir özellikte boya üretimi yaparak yaşam alanlarının duvarlarının uzun süre temiz kalmasını sağlıyor. Kolay uygulanabilir olması ve yüksek örtücülüğü boya badana işlerini kolaylaştırıyor.

Geniş renk yelpazesine sahip olan DYO, Dünya’nın lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın 17′.sini yayınlandığı ”Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde sektördeki yerini almıştır.

En çok tutulan renkler

• Alaçatı

• Yeni Beliz

• Buz Gümüşü

• Yeni Çağıl

• Kartepe

5. Jotun

Jotun, yılların birikimi ve yenilikçi yaklaşımıyla dünya çapında tanınmış bir boya markasıdır. İç ve dış mekanlar için geniş bir ürün yelpazesi sunar ve çeşitli ihtiyaçlara uygun çözümler sağlar. Türkiye’de birçok satış mağazası bulunan Jotun, iç ve dış cephe boyaları için yüzlerce farklı renk seçeneği sunar. Evde nasıl görüneceğini görmek için renk çipleri kullanabilirsiniz. Mağazalardaki A6 boyutundaki renk çipleri sayesinde istediğiniz renkleri karşılaştırabilir ve kararınızı verebilirsiniz.

6. Fawori

Fawori, 2003 yılında inşaat malzemeleri sektöründe faaliyete başlayan bir boya markasıdır. İç ve dış cephe boyaları, sentetik boyalar, selülozik boyalar ve sprey boya gibi çeşitli kategorilerde üretim yapmaktadır. Duvar boyası, maksimum silinebilirlik, pürüzsüz dokuya sahip olma, çatlama ve dökülme karşıtı özelliklerle uzun süreli koruma sağlar. Renk kartelasında geniş bir renk yelpazesi bulunmakta olup, duvar boyası olarak tercih edebileceğiniz onlarca farklı renk tonu mevcuttur.

7. Permolit Boya

Permolit boya, 1984 yılında kurulan Akçalı Boya markasıdır. 2017 yılından itibaren İngiltere pazarında da yer bulan firma, boya sektörünün öncü markalarından biridir. Türkiye’nin ilk tavan boyası Permolit tarafından 1986 yılında üretilmiştir. Binlerce renk seçeneği ve geniş ürün yelpazesi ile ev dekorasyonunda kullanıcılara sınırsız seçenek sunmaktadır. Permosil Silikonlu İpek Mat iç cephe boyası uzun ömürlü, ipek görünümlü yüzeyler, kolay uygulanır ve tam silinebilir olmasıyla tercih edilen bir üründür.

8. Casati Boya

Casati, 2013 yılında DYO markasına katılmış bir boya markasıdır. Kaliteli ürünleri uygun fiyata müşterilerine ulaştırmayı amaçlayan firmanın geniş renk yelpazesi bulunuyor. Uygun fiyata evinizin duvarlarınızı istediğiniz renge boyamak isteyenler için ideal bir seçenektir. Boyalar A101 mağazalarında kampanyalı olarak satışa sunuluyor. Kampanya tarihleri arasında satılan boya rengini takip ederek ihtiyacınız olan duvar boyasını satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi