Biyografi

Uğur Polat Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Boyu Kaç? Eşi Kim?

Uğur Polat kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Uğur Polat’tan söz edeceğiz.

Uğur Polat Kimdir?

  • Oyuncu.

Tam adı Uğur Hakan Polat’tır. 4 Eylül 1961 tarihinde dünyaya gelen Uğur Polat, 1978 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’na girmiş; 1981 yılında ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu, dizi ve filmde rol alan Uğur Polat, ayrıca Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı adlı rol almıştır.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Uğur Polat 1.78 m boyundadır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Uğur Polat, oyunculuk çalışmalarına Yargı adlı dizide devam etmekte; söz konusu dizide Yekta Tilmen karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu Uğur Polat hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Uğur Polat, erişim tarihi: 12 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.