Sağlık

Uykuda Neden Baş Ağrısı Olur?

Sanıyoruz ki vücudunuzda en çok şikayet edebileceğiniz ağrı türlerinden biri baş ağrısıdır. Uyanıkken yaşadığınız bir ağrı için anlık ağrı kesici içmek ya da devam etmesi halinde sorunun üzerine gitmek gibi yöntemlerle çözüm bulsanız da uykuda baş ağrısı yaşamanız sizin için uykusuz bir gece, yorgun bir sabah ve konforsuz günler geçirtebilir. Bu sebepten dolayı öncelikle ağrının nedenlerine göz atmamız gereklidir.

İşin kötü tarafı ise özellikle ve inatlı bir şekilde ortaya çıkan hipnik baş ağrısı adı verilen bu türde ağrılarda genellikle ağrı kesicilerin işe yaramamasıdır. Bazı doktorlar tarafından tedavi olarak belirli dozlarda kafein önerilse de eğer altında yatan başka bir hastalık yoksa net bir tedavisi de yoktur. Uykuda baş ağrısı migren hastalarında daha sık olarak görülmektedir. Eğer migren rahatsızlığı yaşıyorsanız buna bağlı olarak yılda birkaç defa da uykuda ağrı atağı geçirme olasılığınız normal bir insana nazaran çok daha yüksektir. Hatta bu baş ağrısı tipine çalar saat ağrısı şeklinde özel bir ad bile verilmiş. Ancak uykuda baş ağrısı çözümü için ilk yapmanız gereken bir uzman doktora görünerek önerdiği genel tarama planında geçmek olacaktır. Diğer makalelerimiz aksine ne yazık ki bu konuda şunu yapın iyi gelsin şeklinde bir çözüm fikri sunmamız mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds