Mimari

İmar Planında D Ne Demek?

İmar planında koşul olarak ifade edilen U gibi harfler özel bir anlam ifade etmektedir. Ancak imar planında D harfinin anlamı bu şekilde özel bir anlam taşımamakla beraber yalnızca planında D olarak işaretlenmiş bölgesini incelediğinizi anlamanıza yaramaktadır. Bu sebepten dolayı bölgede avantajlı veya dezavantajlı özel bir durum olmadığını düşünebilirsiniz. Tabii bahsettiğimiz durum D harfinin katkısı olan etki.

Bir bölgeyi incelerken en önemli unsurlar arasında bölgenin imarının tip olarak neye elverişli olduğu ve etrafında hangi tür yapıların bulunduğudur. Örneğin yakınlarında camii bulunan bir parsele eğlence alanı için ruhsat almak mümkün olmayacaktır. Yatırımcılar genellikle çok kaba araştırmalarla karar verdiğinden dolayı bu detaylara inmez ve genellikle zarar ederler. Zararın önüne geçmek için dikkatli olmalı ve profesyonel bir emlak danışmanıyla çalışmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi