Biyografi

Vahap Coşkun Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Kitapları?

Vahap Coşkun kimdir, nereli ve kaç yaşında? 1 Mayıs doğumludur. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlayan Vahap Coşkun, ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde doktorasını tamamlayarak doktor unvanını aldı. Halen Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik kariyerine devam etmektedir. “Toplumsal Barışın İnşası: Sivil Anayasa Arayışı” isimli kitabının editörlüğünü yapmış ve çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. İnsan hakları, demokrasi, Kürt Sorunu ve hukuki yansımaları konularında çalışmaları bulunmaktadır. Öte yandan, 2013 yılında AK Parti tarafından açıklanan Akil İnsanlar listesine İç Anadolu Bölgesi’nden dahil edilmiştir. Kitapları arasında “İnsan Hakları: Liberal Bir Tahlil,” “Ulus-Devletin Dönüşümü ve Meşruluk Sorunu,” “Toplumsal Barışın İnşası: Sivil Anayasa Arayışı” bulunmaktadır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Vahap Coşkun, Medya Scope, Serbestiyet, Perspektif gibi alternatif medya kuruluşlarında yazılar yazmakta ve yayınlar vasıtasıya gündeme ilişkin yorumlarda bulunmaktadır. Vahap Coşkun hakkında merak edilen aslen nereli, kaç yaşında gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografi.info, Vahap Coşkun, erişim tarihi: 11 Ocak 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds