Vakıfbank VBIM Ne Demek?

Vakıfbank VBIM, Vakıfbank İnternet Bankacılığı Müşterisi anlamına gelmektedir. Banka müşterileri VBIM kısaltmasını genellikle bireysel temel ihtiyaç destek kredisine başvururken görmektedir. Müşteri bu krediye başvurduysa ve olumlu yanıt almışsa İnternet bankacılığı müşterisi olması gerekmektedir. Bu sayede kredi haklarından yararlanabilir.

Vakıfbank internet bankacılığı müşterisi olmak için müşterinin şubeye gitmesine gerek yoktur. Müşteri SMS olarak “VBIM, TC kimlik numarası, Nüfus Cüzdanı Seri No ve İkametgahının bulunduğu ilin trafik kodu” yazmalı ve 6757’ye göndermelidir. (Örnek: VBIM, 11111111111, A12345, 34) Gönderilecek SMS ücretsizdir. Daha sonra bankadan internet bankacılığına girebileceği bilgiler müşteriye iletilmektedir. Müşteri bu bilgileri kullanarak internet bankacılığına girebilir ve işlemlerini kısa sürede yapabilir.

Vakıfbank IM / İM Ne Demek?

Vakıfbank im / ım internet bankacılığı müşterisinin kısaltmasıdır. Vakıfbank müşterileri işlemlerini şubelere gitmeden kısa sürede gerçekleştirebilmek için internet bankacılığını tercih edebilir. İnternet bankacılığı üzerinden havale, EFT, FAST, fatura ödeme gibi işlemler kolayca ve kısa sürede yapılabilir.

Müşteri, internet bankacılığı kullanabilmek için banka ile iletişime geçmelidir. Bunun en kolay yolu SMS ile şifre öğrenmektir. Kullanıcı adı ve şifresi olan müşteri internete bağlı olduğu her an internet bankacılığını kullanabilir. İnternet bankacılığı müşterileri internete bağlanan her cihazdan sisteme bağlanabilir. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar ile Vakıfbank sistemine girerek işlemlerini yapabilir.

İnternet bankacılığı ayrıca kredi alırken, çeşitli kurum ödemelerinde ve yatırım yapmak için de kullanılabilir. Müşteriler herhangi bir sorun olduğunda müşteri hizmetlerine bağlanarak kısa sürede çözüm bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.