Biyografi

Veli Toprak Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Veli Toprak kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Veli Toprak’tan söz edeceğiz.

Veli Toprak Kimdir?

  • Muhabir.

1978 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesinde dünyaya gelen Veli Toprak, ilkokul ve liseyi burada bitirmiş; lisans eğitimini ise Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarında Milliyetçi Çizgi isimli gazetede mesleğe ilk adımını atan Veli Toprak, sonrasında Akit ve Yeni Şafak gibi gazetelerde çalışmıştır. Demokratik Yol Partisi ve AK Parti muhabirliği de yapan Veli Toprak, 2006’da Vatan Gazetesi’ne transfer olmuş; 3 yıl sonra da yeni kurulan Habertürk’te çalışmaya başlamıştır. Veli Toprak, 2009’dan beri Sözcü gazetesinde TBMM Büro Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli, Elif Naz ve Ömer Asım adlarında ikiz çocuk babası olan Veli Toprak’ın “Son Alperen Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sır Görüşmeleri” isimli bir de kitabı bulunmaktadır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Veli Toprak, muhabirlik faaliyetlerine Sözcü gazetesi bünyesinde devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Veli Toprak hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim ve ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • elipskitap.com.tr, Veli Toprak, erişim tarihi: 3 Temmuz 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi