Otomobil

Volvo S60 D2 Pollen Filter Nerede?

Volvo S60 D2 modeli günlük yaşamda ve uzun yol yapılacağı zaman çokça tercih edilen bir seridir. Serinin D2 şeklinde adlandırılan kısmı ürün gamının en küçük motor seçeneği olmasından geçer. Rahat bir sürüş deneyimi bu sayede yaparken araba dizel bir otomatik araç olduğu için oldukça az ses çıkarmaktadır.

Modeli yeni kullanmaya başlayan kişiler bazı yerleri öğrenmek ve araştırmak isteyebiliyorlar. Bu yerlerden olan polen filtresi, özellikle çok büyük öneme sahiptir. O yüzden bu yazımızda Volvo S60 D2 Pollen Filter Nerede sorusunu yanıtlayacağız.  

Volvo S60 D2 modelinde polen filtresi torpido gözünün altında bulunmaktadır. Polen filtresini sökmek, değiştirmek veya temizlemek için torpido gözünü sökmenize gerek yoktur. Çıkarmak için öncelikle paspas aydınlatma olan kapağı söküyoruz. Burada bulunan kapağın sağ tarafındaki soketli sigorta kutusunun kapağını çıkartıyoruz. Hemen ardından ise tırnağa basıp iterek polen filtresine ulaşabiliriz. Bu adımları takip ederek polen filtresine ulaşabilmeniz mümkündür. Özellikle bazı sürücüler polen filtresine ulaşamayabiliyorlar. Bu durumda araçlarının kullanım kılavuzunu okuyarak kolaylıkla bilgi edinebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.