Otomobil

Volvo S60 El Freni Nerede?

Yurt dışında sıkça kullanılan ve performans açısından oldukça rahat olan Volvo S60 modeli sürücüler tarafından çokça sevilmektedir. Otomatik araçlardan birisi olaan bu model de el freni önemli bir konusudur. Hassas bir kullanıma sahip olan bu sistemde aracı yeni kullanmaya başlayan kişiler nerede olduğu konusunda bizlere danışarak bilgi isteyebiliyorlar. O yüzden bu yazımızda Volvo S60 El frenin Nerede sorusunu yanıtlayacağız.

Volvo S60 modellerinde el freni direksiyonun sol tarafında bulunan yerdedir. Bu tuş şeklinde ki bölgeye ayağınız frendeyken basarak hareket haline geçebilirsiniz. Bunun yanında el freni diğer modellerde farklı bölgelerde konumlandırılabiliyor. O yüzden bahsettiğimiz bölgede el freni yoksa direkt olarak araç kullanım kılavuzunu takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

El frenini kullanmadan aracı hareket ettirmeye çalışmak şanzımana zarar verebilir. Bunun yanında verebileceğimiz diğer tavsiye önce vitesi herhangi bir konuma getirin, ardından el frenine basarak aracı hareket ettirmeniz olacaktır.  Bu önemli detayları atlamayarak aracınızın kullanım ömrünü de artırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.