Teknoloji

Windows 7 7601 Orijinal Değil Hatası Çözümü

Windows işletim sistemi kullanıcılarının genel olarak yaşadığı sorunlardan bir tanesi de Windows 7 7601 Orijinal Değil Hatasıdır. Hatanın alınma nedenlerine baktığımızda kullanmış olduğunuz Windows 7 lisansının orijinal olmadığı karşımıza çıkarken kopya bir lisans kullandığınızı da söyler. Bu durum karşısında masaüstünün sağ alt kısmında ’Windows 7 7601 Orijinal Değil yazısı karşımıza çıkarak bize bir uyarı yapmaktadır. Oldukça detaylı olan bu hatayı, yazımızda detaylı olarak anlatıp nasıl kurtulacağınızdan bahsedeceğiz.

Windows 7 7601 Orijinal Değil Hatasını aldıktan sonra bazı işlemler uygulayarak sorundan kurtulabilmeniz mümkündür. Öncelikle bu işlemler arasında son güncellediğiniz sürümü bilgisayardan kaldırmak geliyor. ‘’7601’’ şeklinde beliren sürüm, Windows 7 KB971033 güncellemesinden dolayı gelmektedir. Bu sürümü bilgisayarınızdan kaldırdıktan sonra kolaylıkla problemi çözebilirsiniz.

Hatanın çözümüne ulaşmak için uygulayabileceğimiz ikinci bir yöntem ise lisans anahtarı edinmektir. İnternet üzerinde satılan Windows 7 işletim sistemi lisansını alarak bilgisayarınıza aktif ederseniz orijinal lisansa geçebilir, direkt olarak sorundan kurtulursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.