Biyografi

Yahya Ekmekçi Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Yahya Ekmekçi kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yahya Ekmekçi’den söz edeceğiz.

Yahya Ekmekçi Kimdir?

  • Oyuncu.

8 Temmuz 1991 tarihinde Nizip’te dünyaya gelen Yahya Ekmekçi, oyuncu olarak tanınmaktadır. Lisans eğitimini Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde tamamlayan Yahya Ekmekçi, sonrasında yine aynı üniversitenin aynı bölümünde yüksek lisans eğitimi almıştır. Bu zamana kadar çeşitli dizi ve filmlerde rol alan Yahya Ekmekçi, ayrıca Kaçış adlı dizide rol almıştır.

Rol Aldığı Film ve Diziler

  • Kaçış (Halid, TV Dizisi 2022)
  • Bir Zamanlar Çukurova (Şahap, TV Dizisi 2021)
  • Benim Adim Melek (Osman, TV Dizisi 2019-2021)
  • Petrol Sevdası (Kahveci Sarı, Sinema Filmi 2020)

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Yahya Ekmekçi, oyunculuk çalışmalarına Kaçış adlı dizide devam etmekte olup söz konusu dizide Halid adlı dizide devam etmektedir. Başarılı oyuncu Yahya Ekmekçi hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Yahya Ekmekçi, erişim tarihi: 15 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.