Biyografi

Mert Doğan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Mert Doğan kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mert Doğan’dan söz edeceğiz.

Mert Doğan Kimdir?

  • Oyuncu.

13 Ağustos 1993 Adana doğumludur. Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nde ve 9 Eylül Güzel Sanatlar Üniversitesi Oyuculuk Bölümü’nde eğitimlerini tamamlayan Mert Doğan, yüksek lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Programı’nda tamamlamıştır. Bu zamana kadar birçok dizi ve projede rol alan Mert Doğan, aynı zamanda Avlu, Babil, Vuslat gibi yapımlarda da oynamıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Mert Doğan, 2023 yılında FOX TV ekranlarında yayınlanan Adım Farah adlı dizide oynamıştır. Başarılı oyuncu Mert Doğan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kimdirkim.com, Mert Doğan, erişim tarihi: 28 Şubat 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.