Ekonomi

Yapı kredi EFT Nasıl Yapılır?

EFT işlemi yaparken dikkat edilecek noktalar çoğu bankada aynıdır. Ancak Yapı Kredi bankasında çalışma ve gönderilen-alınan paranın hesaba düşme saatleri değişeceğinden dolayı yazımıza göz atmanızda fayda var.

Yapı kredi EFT nasıl yapılır?

Yapı Kredi EFT işlemleri mesai saatleri (09.00 – 17.20) içerisinde ve iş günlerinde yapar. Bu sayede yapılan işlem aynı gün içerisinde hesaba iletilmektedir. Müşteri mobil bankacılıktan Para Transferi ve EFT menüsünü seçmelidir. Daha sonra göndereceği kişinin bilgilerini girerek EFT işlemini tamamlar.

Müşteri EFT yaparken para göndereceği kişinin IBAN numarasını, Ad ve soyadını, bankasını ve göndereceği tutarı girmelidir. İşlemler mesai saatler içerisinde tamamlanırsa aynı gün hesaba aktarır. Mesai saatleri dışında yapılan para gönderimlerinde işlemin tamamlana bilmesi için bir sonraki iş günü ve mesai saatleri beklenmektedir.

EFT işlemlerinde gönderilecek tutara bağlı olarak ücret kesmektedir. Ancak mesai saatleri dışında gönderilen paralar için ek bir kesinti uygulamaz.

EFT ve detaylı işlem saatleri için Yapı Kredi İşlem Saatleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds