Ekonomi

Yapı Kredi Fatura Atlat Ne Demek?

Ekstre işlemlerinde yaptığınız gibi eğer hesabınız müsait değilse, fatura ödemelerinize de atlatma işlemi yapabilirsiniz. Bu makalemizde bunun nasıl yapılacağından detaylı olarak bahsettik.

Yapı kredi fatura atlat ne demek?

Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamasında fatura atlatma seçeneği bulunmaktadır. Müşteriler istedikleri faturaları otomatik ödeme talimatı sayesinde kolayca ödeyebilir. Otomatik ödeme talimatı verilen fatura ödeme günü geldiğinde parası  müşterinin hesabından çekilerek ödenmektedir. Yapı Kredi ödenen faturalar da fatura atlatma seçeneği sunmaktadır.

Fatura atlatmak isteyen müşteri istediği  faturaya girmelidir. Daha sonra banka otomatik olarak ödemeden faturayı iptal edebilir. Bu sayede o ay istediği faturayı ödemekten kurtulmaktadır. Daha sonra ödemesi atlanan fatura ödenir.  Yapı Kredi müşterilerine zor zamanlarında fatura ödemeleri seçeneğini sunmaktadır. Bu sayede müşteri o ayki faturasını ödemez. Bu kampanya faturalarını en az bir kez otomatik ödeme ile ödemiş kullanıcılar için geçerlidir.

2 thoughts on “Yapı Kredi Fatura Atlat Ne Demek?

  • Mete

    Fatura atlatma durumda sorunlar yaşanıyor mu, unutulma, cezai işlem, faiz vs olur mu?

    Yanıtla
  • miço

    bu açıklamayı kaldırın, fatura öteleme değilmiş bu, otomatik ödeme talimatı varken manuel ödeme yaparsanız atlat seçeneğini seçerek mükerrer işlem olmasının önüne geçiyorsunuz. Yani hesabınızda para yokken banka size sonra ödersiniz demiyor.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds