Ekonomi

MKK Yatırım Hesabı Ne Demek? Hesap Silme

Piyasada yatırım işlemlerini yönetirken düzen ve takibi için Merkezi Kayıt Kuruluşu kurulmuştur. Banka hesaplarındaki anormal hareket nasıl güvenlik amacıyla izlenerek gerekirse hukuki dayanaklarla olmak şartıyla müdahale ediliyorsa MKK da aynı şekilde borsada yatırım namına yapılan bütün işlemlerin izlendiği ve kayıt altına alındığı kurumdur. İşlemi yaptığınız banka ya da aracı kurum fark etmeksizin tüm işlemleriniz izlenmektedir. MKK yatırım hesabı demek de buradaki kaydınızı ifade eden bir terimdir.

MKK Kaydı Yatırım Hesabı Silme Mümkün mü?

Bir sebepten dolayı yatırımcılar bankalardaki yatırım hesaplarını tamamen kapattıktan sonra sistemdeki sicillerinin de silinmesini talep edebilirler. Ancak güvenlik nedeniyle geriye dönük bir araştırma gerekebileceğinden dolayı MKK yeni aldığı bir karar ile MKK yatırım hesabı silme işlemini tamamen ortadan kaldırmıştır. Andan itibaren yıllarca işlem yapmasanız da borsada yaptığınız tüm geriye dönük işlemler gerekli görüldüğü takdirde analiz edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds