Yapı Kredi Pos Cihazından İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

POS cihazı kullanımında kullanıcıların en çok başına gelen işlem iptal olduğundan, Yapı Kredi poslarında Yapı kredi pos cihazından iptal işlemi nasıl yapılır? sorusuna detaylı cevap vermeye çalışacağız. İşlem sırasında Google üzerinden arama yapıp geldiğinizi ve hızlı bir şekilde işlemi bitirmeniz gerektiğini düşünerek olabildiğince ham bilgi vereceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Marketiniz İçin Plastik El Sepeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapı kredi pos cihazından iptal işlemi nasıl yapılır?

Yapı Kredi pos cihazlarında iptal işlemi yapmak için bir tuş bulunmaktadır. piyasada 2 tip Yapı Kredi pos cihazı bulunur ve ikisinde de iptal işlemleri F4 tuşu ile yapılmaktadır. Kullanıcı eğer temassız işlemi iptal etmek istiyorsa,

  • Slip basılmış işlemi iptal etmek için iptal tuşuna basmalıdır. Slip üzerindeki Sıra No bilgisi girilmeli ve GİRİŞ tuşuna basılmalıdır.
  • Slip basılmamış işlem iptali için iptal tuşuna basılmalıdır. Sıra no girilmesi gerektiğinde temassız kart cihaza okutulmalıdır. Pos cihazında iptal edilmesi istenen işlem seçilir ve numarası posa girilir.
İlginizi Çekebilir:  Kredi Yasal Takip Süreci Ne Zaman Başlar?

Dövizli pos iptalinde kullanıcı iptal tuşuna basmalıdır. Daha sonra kartı posa okutarak iptal işlemini gerçekleştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz