Yapı Kredi XAU Nedir?

Ekonomi kategorimiz yatırım tavsiyesi vermemekle birlikte, borsa ve yatırım ile ilgili binlerce terimi içermektedir. Aynı zamanda banka müşterilerine özel olarak karşılaşabileceğiniz terimlerden olan XAU teriminin ne olduğundan bahsedecek ve Yapı Kredi XAU Nedir? sorusuna cevap vereceğiz.

Yapı Kredi XAU Nedir?

Yapı Kredi XAU müşterilerin vadesiz olarak altın alabilmelerini sağlayan mevduat hesabıdır. Müşteriler bu vadesiz mevduat hesabını kullanarak gram bazında altın alım satımı yapabilir. Müşteri sahip olduğu altın mevduatı ile en az 1TL karşılığında gram altın alım satımı yapabilir. Ayrıca vadesiz altın hesabına sahip kişi, hesabından bankadaki diğer tüm altın hesaplarına havale yapabilir.

XAU ile müşterilerin altınlarının çalınma gibi bir tehlikesi bulunmaz. Altınlar tamamen son kalitedir. Herhangi bir gramaj ya da sahtelik riski bulunmaz. Müşteriler vadesiz altın hesaplarına 7 gün 24 saat internet şubelerinden ulaşabilir.

Vadesiz altın hesabı (XAU) açtırmak isteyen müşteri, Yapı Kredi şubelerinden bunu yapabilir. Ayrıca internet bankacılığını kullanarak kendisi de bir altın hesabı açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.