Gündelik Hayat

Yatak Odasında Ayna Bulundurmak Günah mı?

Geleneksel inanışlara göre “yatak odasında ayna ya da resim bulundurmak uygun bulunmamış” bununla birlikte yatak odasında ayna bulundurmayı günah görmektedir. Fakat bu durum gerçekten böyle mi? Elbette hayır. Yatak odasında ayna bulundurmak günah değildir. Kötü amaçla kullanılmadığı müddetçe bir sıkıntı yoktur. Yalnızca bunun böyle olmasını bazı gerekçelere dayandırırlar. Yatak odasında ayna bulundurmanın çiftlerin enerjisini etkilediği konusunda bazı araştırmalar var. Fakat bunun kesinliği belli değildir. Bazı uzak doğu inanışlarına göre yatak odasında ayna bulundurmak kişiler arasındaki enerjiyi etkileyebiliyor.

Bazı insanlar feng shui’nin zihinsel sağlığa yardımcı olabileceğine inanıyor ve bunu destekleyen bazı bilimsel kanıtlar da var. Diğerleri, bu uygulamanın bu faydaları sağlıyor gibi görünse de, mutlaka bilime dayalı olmadığını ve daha çok plasebo etkisi veya zihinden etkilenen olumlu bir sonuç olabileceğini savunuyor. Bu yazıda belirli bir feng shui inancından , yatağınızın karşısına bir ayna yerleştirmekten bahsedeceğiz .

Feng Shui’ye göre yatak odanızdaki bir ayna uykusuzluğunuzun kaynağı olabilir. Aynaların yatak odasındaki enerjiyi yansıttığı, huzursuzluğa neden olduğu ve endişeleri artırdığı düşünülüyor. Yatak odası feng shui’sinde aynayı nereye koyacağınız konusunda endişeleriniz varsa, bu ipuçlarına çok dikkat edin, bu sizin için olabilir.

https://www.bria.com.ph/articles/heres-why-your-mirror-shouldnt-reflect-the-bed-according-to-feng-shui/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.