Teknoloji

Yeni Telefon Kaç Saatte Şarj Edilir?

Yeni bir telefon aldığınızda ilk heyecanla doğal olarak hemen kullanmak istersiniz. Eski tip şarj sistemine aşina kişiler ise sizi telefona dokunmadan 12 saat boyunca kesintisiz şarj etmeniz için uyarır. Peki hangisi doğru? Telefonunuzun sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için yeni telefon ne kadar sürede şarj olur? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Yeni telefon 3-4 saat şarj edilir. Bu süre normalde şarjının tamamen dolmasından kısa bir miktar daha uzundur. Durum böyle olunca, telefonun eski tip uzun saatler şarj olmaya ihtiyaç duymadığını rahatlıjla anlayabilirsiniz. Sistemsel olarak kullanılan bataryalar lityum ion teknolojisine sahiptir ve bu süre gayet yeterli olacaktır.

Sonuç olarak telefonunuzu kullanırken gördüğünüz hataları şarj süresi gibi değerlerden çok daha önemli görebilirsiniz. Anlatmak istediğimiz şey, böylesine kısa süre bir şarj işlemş hata ya da yanlış bir uygulama olmayacaktır. Bu konu hakkında kafanıza takılan olursa, detayları yorum olarak belirtiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi