Sağlık

Yeşil Reçete Memurluğa Engel mi?

Polislik, askerlik ve bekçilik başta olmak üzere memur adayları için memurluğa engel olabilecek ilaçlar ve durumlar hakkında bir yazı dizisi oluşturduk. Bu yazımızda ise size reçete edilen ilaçların memuriyet adaylığınızı olumsuz etkileme ihtimali üzerine olacaktır. Bilindiği üzere, artık sistem üzerinden kullandığınız tüm ilaçlar e-Nabız üzerinde rahatlıkla görülebilmektedir. Böylelikle geriye dönük kullanılan ilaçlar ve rahatsızlıklar incelenmesi mümkün hale gelmiştir. Yeşil reçete memurluğa engel değildir. Ancak geçmişinizde yeşil reçeteli ilaç bulunması dolaylı olarak memur olmanıza engel olabilir. Memurluğa kabul edildiğiniz anda çoğu alanda sizden sağlık kurulu raporu istenecektir. Bu noktada psikiyatrı servisi geçmişte kullandığınız yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlara dayanarak sizi daha detaylı muayene edecektir. Bu noktada rahatsızlık durumunuz elverişli değil ise karşınıza bir engel olarak çıkabilir.

Kırmızı Reçete Memurluğa Engel mi?

Reçetenin renginin değişmesi heyet raporuna kalmadan memurluk sürecinden diskalifiye olacağınız anlamına gelmemektedir. Kırmızı reçete de olsa yukarıda belirttiğimiz gibi sağlık kurulunda ilgili ilacın uzman doktoru tarafından memur olmanıza engel bir durum görülmezse engel olmayacaktır. Özet olarak, her iki reçete tipinde de durum detaylı muayene sonucunuza bakmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds