Sağlık

Estrofem Adet Gecikmesi Yapar mı?

Estrofem adlı ilaç ve adet düzensizliği, ara kanama gibi şikayetler ile beraber anılmaktadır. Aslında düz mantık ile ortaya atılmış bu yargı çok da yanlış sayılmayacaktır. İlacın asıl amacı doğurganlığı artırmak amacıyla vücuttaki östrojen hormonunu artırmaktır. Bu sebepten dolayı rahim duvarında kalınlaşma etkisi de görülecektir. Halk arasında rahim duvarını kalınlaştırdığından dolayı adeti geciktirir kanısı da tamamen yanlıştır. Bu açıdan düşünüldüğünde sanki adeti geciktirmek amacıyla etki gösteren bir ilaç gibi görünmektedir ancak bu yalnızca ilacın nadir görülen yan etkilerinden biridir.

Estrofem Adet Kanaması Yapar mı?

Bir diğer yan etki ise kanama olacaktır. Estrofem adet kanaması yapar. Ancak her iki yan etkiyi yaşama durumunuzda da ilacın normal bir etkisi olarak görüp kullanmaya devam etmek yerine, vakit kaybetmeden kadın doğum uzmanı hekiminize konuyu detaylı bir şekilde danışarak bu noktada aldığınız tavsiyede hareket etmeniz gerekmektedir. Düşüncenizin dışında yolunda gitmeyen problemler dolayısıyla yan etki yaşıyor olma ihtimaliniz ancak bu şekilde ortadan kalkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds