Biyografi

Yiğit Akkaya Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Yiğit Akkaya kimdir, nereli ve kaç yaşında? Yiğit Akkaya, 1999 yılında Eskişehir’de doğmuş bir yönetmen, senarist, tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusudur. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü’nden 2018 yılında mezun olmuştur. Oyunculuk eğitimini 2023 yılında İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarında çeşitli okul ve belediye tiyatrolarında rol almış ve üniversite radyosunda program sunuculuğu yapmıştır.

Yiğit Akkaya, 2022 yılından itibaren tiyatro oyunları ve reklam projelerinde yer almıştır. Ayrıca aynı yıldan itibaren “Eşref Saat”, “Araf”, “Beş Küçük Günah” gibi birçok kısa film, sinema filmi ve dizi projelerinde rol almış, yönetmenlik yapmış ve senaryolarını yazmıştır. Kendisi halen yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

İşte Yiğit Akkaya’nın rol aldığı bazı film ve diziler:

“Arayış” (Levent) – TV Dizisi, 2023
“Beş Küçük Günah / Five Little Sins” (Kayra) – Kısa Film, 2023
“Dayton” (Boşnak) – TV Dizisi, 2023
“Araf / Purgatory” (Kötümser) – Kısa Film, 2022
“Eşref Saat / Propitious Moment” (Ayhan) – Kısa Film, 2022

Instagram hesabından da paylaşımlarına devam eden Yiğit Akkaya, kariyerine tiyatro, sinema ve dizi alanlarında aktif olarak devam etmektedir ve gelecekteki projelerde de yer almaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds