Sağlık

Ventolin Taşikardi Yapar mı?

Ventolin astımda semptom giderici olarak kullanılır. Koah da ise belirtileri azaltmak ve kurtarıcı ilaç olarak kullanılır. Ventolin doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Ventolin kullanan kişiler Ventolin taşikardi yapar mı? Sorusuna sıklıkla cevap ararlar. Ventolin’in yan etkileri incelendiği zaman taşikardi ile karşılaşırız. Ventolin kullanımından sonra kalp atımınızda hızlanma yaşayabilirsiniz. Bu Ventolin’in yaygın görülen yan etkilerinden biridir.

Ventolin kullanımından sonra kalp atımınızda hızlanma yaşamanız halinde endişelenip ilaç kullanımını sonlandırmadan önce bu durumu doktorunuza bildiriniz. İlaç kullanımına devam edip etmeyeceğinize doktorunuz en doğru kararı verecektir. Ventolin’in yan etkileri arasında taşikardi yer alır ancak bu yan etkinin herkeste görülmesi beklenmez. Taşikardi’nin şiddeti ve süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds