Biyografi

Yiğit Selvi Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Yiğit Selvi kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yiğit Selvi’den söz edeceğiz.

Yiğit Selvi Kimdir? 

  • Oyuncu.

Yiğit Selvi, 2019 senesinde Sinema Güzeli Yarışması’nda birinci olarak dikkatleri üzerine çekmiştir. Oyunculuk mesleğine 2020 senesinde “Savaşçı” dizisiyle başlayan Selvi, 2023 senesinde “Kader Oyunları” isimli günlük dizide Özcan karakteriyle izleyici karşısına çıktı. Öte yandan ödüllü yönetmen Ayten Başer’in çektiği “Mavi Tavşan” isimli kısa filmde Vicdan karakterine hayat vermiştir. Yiğit Selvi, sahne deneyimini artırmak için Almanya’da düzenlenen Gençlik Köprüsü projesine katılmış ve çeşitli workshop’larla eğitim almıştır. Sisifos Tiyatro’nun kurucularından biri olan Selvi, kendi yazdığı oyunu sahneleme hazırlıklarına devam ediyor. Eğitimine sürekli önem veren Selvi, farklı teknikler ve yöntemlerle oyunculuk yeteneğini geliştiriyor.

Oynadığı Dizi ve Projeler

2023 – Mavi Tavşan (Vicdan) (Kısa Film)
2023 – Kader Oyunları (Özcan) (TV Dizisi)
2022 – Hayaller ve Hayatlar (Garson) (TV Dizisi)
2020 – Savaşçı (TV Dizisi)

kaynakça:

  • biliyo.org, Yiğit selvi, erişim tarihi: 2 şubat 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds