YouTube HTML5 Hatası Ne Demek?

Dünyaca ünlü video içerik izleme Platformu YouTube, uzun süredir videoları atmak amacıyla Adobe Flash kullanıyor ve genel itibari ile videoları oynatırken de problem yaşanması söz konusu değildi. Fakat artış gösteren video kalitesi ayarları ve uzayan video süreleri sebebiyle bu katılımcıların izlemek istedikleri videoları Flash desteği ile oynatmaya çalışıyorken çeşitliği kasılmalar, donmalar, bozulmalar ile karşı karşıya kalmaları mümkündür. Meydana gelen bu problemler ve aksaklıklar sebebiyle YouTube videolarını izlerken kullanılan Flash güvenilmez bir hale geldi. 

İlginizi Çekebilir:  Provimes Ziyaretçi Panelinin Detaylı İncelenmesi

Hal böyleyken artık günümüzde bir de YouTube videoları üzerine eklenen Java ile flaş reklamları da dikkate alındığında; Eğer hala takılmadan videoları izlemek yada Herhangi bir problem ile karşılaşma durumu var ise o zaman katılımcılar şanslıdır denilebilir. Artık yavaş bir şekilde kredisini tüketen Flash’ı yerine kullanılabilecek yeni bir teknoloji olan HTML5 açısından faaliyetlerini devam ettiren YouTube Platformu, bazı videolar açısından HTML5 desteğini aktifleştirdi. 

İlginizi Çekebilir:  Cep Telefonu Karşılaştırma

Youtube’a HTML5 Desteğinin Etkinleştirilmesi

YouTube uygulaması üzerinde HTML5 desteğinin aktifleştirilmesi ile geliştiriciler ile önemli verileri paylaşmış olacak ve HTML5 uygulamasının YouTube üzerindeki gelişimine katkıda bulunmak basit bir hal alacak. Daha hızlı ve daha kaliteli bir video izleme deneyimi açısından bütün katılımcılardan önce bu deneyimi yaşamak isteyen kişilerin YouTube uygulaması üzerinde HTML5 desteğinin tam manasıyla etkinleştirilmesi gerekir. Şu an itibariyle Beta aşamasında olduğu için uygulama üzerinde bazı kısıtlamalar bulunsa da aslında HTML5 desteği ileriye dönük büyük bir adım olarak nitelendiriliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi