Teknoloji

Photoshop Postscript Hatası Çözümü

Photoshop, 1990 yılında kurulan ve görüntü düzenleme bakımından en çok özelliğe sahip olan uygulamadır. Adobe yazılımları arasında çokça kullanılan uygulama Dünya’da en fazla tercih edilen resim editörü olarak da bilinmektedir. Uygulama içerisinde anlık olarak işlemlerinizi halledebilir, resimlerinizi istediğiniz duruma getirebilirsiniz. Program içerisinde oldukça fazla detay olduğu gibi bazı hata olayları da gerçekleşebiliyor.

Özellikle uygulamayı çokça kullanan kişiler Photoshop Postscript Hatası ile karşılaşabilmektedirler. Bu problemin ana nedeni herhangi bir resmin uygulama içerisinde üzerine yazı yazmak istediğinizle belirtmektedir. Birkaç kelime yazdıktan sonra ortaya çıkan sorun, program içerisinde hata vererek kullanmanızı engeller.

Photoshop Postscript hatasını aşmak istiyorsanız öncelikle oldukça basit bir sorun olduğundan söz edebiliriz. Uygulama içerisinde resmin üzerine geldikten sonra yazı fontunu değiştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Basit olan bu problemin ana nedeni font dosyalarından dolayı olsa da Photoshop’un dosyaları algılayamamasından dolayı da olabiliyor. Bu yüzden fontu değiştirdikten sonra hata almaya devam ediyorsanız Photoshop Destek Ekibine ulaşarak yardım isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.