Sağlık

Yüksek Tansiyonda Ağrı Kesici İçilir mi?

Önceki makalelerimizde tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bunlar doktor tavsiyesi yerine hiçbir şekilde geçmemekle birlikte genel mantık olarak bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin doktor kontrolünde ilaç kullanmaları gerekebilir. Bunun yanında tansiyonu düşüren onlarca farklı faktör de bulunmaktadır. Bunları uygulayarak tıbbi dışı müdahalelerle hasta tansiyonunu kontrol etmeye çalışır. Ancak bilmedikleri bir konu var. Ağrı kesici gibi ilaçlar içmek tersi etki yaratabilir.

Yüksek tansiyonda ağrı kesici içilmez. Ağrı kesici ilaçların çoğunda tansiyon artırıcı etki bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı kalp krizi, felç gibi rahatsızlıklara kadar ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Dayanılmayacak derecede bir ağrınız bulunuyor ve tansiyonunuz yüksekse doktorunuza başvurunuz. Böylelikle hekiminiz tansiyonunuzu profesyonel bir şekilde kontrol altına aldıktan sonra size ağrı kesici ilaç reçete edebilir.

Böylelikle iki problemden de kurtulmuş olursunuz. Tansiyon ve baş ağrısını birlikte yaşıyorsanız ya da ayrı ayrı yaşandığı durumlarda altındaki nedenin detaylı bir şekilde araştırılması akıllıca bir yok olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds