Biyografi

Yüksel Hoş Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi? Kitapları?

Yüksel Hoş kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı akademisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yüksel Hoş’tan söz edeceğiz.

Yüksel Hoş Kimdir?

  • Akademisyen.

Tam adı Bekir Yüksel Hoş’tur. 8 Mayıs 1977 tarihinde istanbul Nişantaşı’nda dünyaya gelen Yüksel Hoş, Trakya Üniversitesi Balkan Araştırmaları Enstitüsü’nde Yardımcı Doçent olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. Twitter hesabından yaptığı paylaşımları ve bilgi flood’ları ile dikkatleri çeken Yüksel Hoş, ileri düzeyde Arnavutça ve İngilizce; başlangıç düzeyde İsveçce, Boşnakça, Fransızca ve Almanca bilmektedir. İlgi alanları Balkan coğrafyası, Balkan kültürü ve tarihi, siyaset, beşeri ve ekonomik coğrafya, siyasi ve etno-coğrafyadır.

Twitter ve Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Yüksel Hoş, akademik çalışmalarına Trakya Üniversitesi bünyesinde devam etmekte olup zaman zaman sosyal medyadan paylaştığı görüşleri ile tepki çekmektedir. Yüksel Hoş hakkında merak edilen aslen nereli, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • trakya.edu.tr, Yüksel Hoş, erişim tarihi: 4 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi