Yüzme sporu sevdalısı engelli Rahmi Ersoy’un amacı daha fazla madalya

Yüzücü Rahmi Ersoy, 2004 senesinde yaşadığı trafik kazasında sağ kolunun kesilmesi sonrasında 2017 senesinde karşılaştığı yüzme sporunda, hedefler belirleyerek var olmaya devam etti. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yarı olimpik havuzunda çalışmalarına devam eden 30 yaşındaki yüzücü, Avrupa ve paralimpik oyunlarında madalyalar kazanmayı amaçladığını belirtti.

Yüzücü, verdiği röportajda, yüzme dalıyla çok mutlu olduğunu ifade etti. Kentte 2017 senesinde faaliyete geçen havuzla birllikte yüzmeye başlayan Ersoy: “Bu arada Türkiye şampiyonlarında yüzme deneyimlerim oldu. Haftanın 6 günü burada antrenman yapıyorum. Isparta’da düzenlenen yarışmada Avrupa barajını geçtim. Kendi stilim olan 100 metre mislibet kelebekte Belarus’ta ülkemi temsil ettim, 1 altın 2 gümüş madalya ile döndüm. Gaziantep’teki Türkiye şampiyonasında 2 stilde altın, 4 stilde bronz madalya ile döndüm. İstanbul’daki kıtalar arası yüzme yarışına katıldım ve kıtalar arası yüzücü unvanını aldım.” diyerek başarılarını sıraladı.

Yüzücü, olimpiyatlar içinde de olmak hayalini söyleyerek, “Olimpiyatlarda, büyük Avrupa oyunlarında da yarışmak istiyorum.” dedi. Ersoy ayrıca engelli kardeşlerinede mesaj vererek, hayattan kopmamalarını ve hayatın tam ortasında var olarak bir spor dalı seçerek kendilerini göstermelerini söyledi. Yüzme Teknik adamı İlker Sefa Onuş, “Birçok yarışmada birincilikleri vardır. Bedensel engelli yüzme yarışlarının daimi elemanıdır. Rahmi, azmi ve mislibet giriş yeteneği ile kendinden küçük sporculara örnek bir yarışmacı ve sporcudur.” diyerek sporcusuna övgü dolu cümleler kurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.