Biyografi

Ziya Polat Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Ziya Polat kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ziya Polat, 1976 senesinde Adıyaman’ın Akdere Köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adıyaman’da tamamladıktan sonra Sakarya’da görev aldı. Sakarya Orman Bölge Müdürü olarak atanmasının ardından, 24 Şubat 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Orman Genel Müdürlüğü emrine Müfettiş olarak atanarak görevine devam etti. Ziya Polat, milletvekili aday adayı olmak üzere istifa etti ve 2023 Mayıs ayındaki Genel Seçimlerde Adıyaman’dan 5. sıra milletvekili adayı olarak seçimlere katıldı. Ziya Polat son olarak 18 Ocak 2024 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan listede AK Parti’nin Adıyaman belediyesi adayıdır.

Instagram Twitter ve Facebook hesabından da paylaşımlarda bulunan Ziya Polat, AK Parti Adıyaman Belediyesi adayıdır. Kendisinden önce Adıyaman’da Süleyman Kılınç, AK Parti’den aday olmuş ve 2019 yerel seçimlerinde %53 oy almıştı. Adıyaman’da 2019 seçimlerinde Saadet ve İyi Parti de önemli orada oy almıştı.

kaynak:

  • ntv.com.tr, Ziya Polat kimdir, erişim tarihi: 18 Ocak 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi