Zyrtec Ateş Yapar mı?

Zyrtec içerdiği Setirizin maddesi ile en yaygın kullanılan alerji ilaçlarından biridir. Her ilaçta olduğu gibi bu ilacın da beklenmeyen yan etkileri olabilir. Ateş yüksekliği yan etkisi ilaçtan beklense bile doktorunuza mutlaka bu durumu bildirmeniz gerektiğini şiddetle hatırlatmak isteriz. Zyrtec ateş yapar mı? Ya da ateşinizin yükselmesinin altında başka sebepler olabilir mi? Beraber inceleyelim.

İlginizi Çekebilir:  Augmentin Reçetesiz Satılır mı? İshal Yapar mı?

Öncelikle ilacın prospektüsünden direkt aktarıyoruz ki, yan etkilerin içinde ateş ile ilgili bir durum bildirilmemiştir. Ancak bu ateş yüksekliğinizin ilaçla ilgili olmadığının net tespiti için yeterli değildir. Bunların dışında aşağıdaki maddelerden biri nedeniyle de ateşiniz yükseliyor olabilir;

  • Enfeksiyon ateş yüksekliğinin birinci nedenidir,
  • Soğuk algınlığı ve grip,
  • Bunların dışında PFAPA sendromu adındaki rahatsızlık gibi seyrek görülen sebeplerden ateşiniz yükseliyor olabilir.
İlginizi Çekebilir:  Ayran Su İhtiyacını Karşılar mı?

Her ne olursa olsun altındaki sebep dikkatli bir şekilde incelenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara