Sağlık

Protein Tozu Selülit Yapar mı?

Protein tozu hakkında çok detaylı bilgileri sağlık ve spor kategorimizde siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Bu makalemizde ise protein tozu ve selülit arasında bir ilişki olabilir mi? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Selülit cilt derisinde beslenme ve sedanter yaşam tarzı sebebiyle oluşan bir deformasyondur. Aynı zamanda genetik faktörler sebebiyle de özellikle bacaklarınızda selülit oluşma ihtimali bulunmaktadır. Protein tozu ise yalnızca bir besin takviyesidir ve cilt üzerinde bir etkisi bulunduğuna dair hiçbir araştırma yoktur. Protein tozu selülit yapmaz. Çok az ihtimal olmakla birlikte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir ki selülit de bu sınıfa dahil olmamaktadır.

Sonuç olarak, protein tozuna tıpkı et ürünleri tüketmek gibi doğal bir davranış olarak bakmamalıdır. Hiçbir zaman et ve tavuk ürünlerinin yerini tutmasa da selülit oluşma ihtimali protein tozundan korkutmasın. Güvenilir ve sertifikalı markalarrı tercih ettiğiniz sürece problem olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi