0 Limitli Kredi Kartı Ne Demek?

Garanti BBVA bankasının internet üzerinde şikayet açması üzerine söz konusu olan garip bir konuyu işleyeceğiz. 0 limitli kredi kartı ne demek? Bu soruyu soruyorsanız muhtemelen bankanız size de böyle limitli bir kredi kartı göndermiş olabilir. Ancak herkesin aklına gelen o ilk sorudan bahsedeceğiz. Madem limiti yok bana neden aidatı olan sıfır TL limitli bir kredi kartı gönderiyorsunuz?

Aslında bankaların bunu yapma amacı belli bir politika gereği olabilir. Arayıp görüştüğünüzde teknik bir problem gibi geçiştirmeler ile karşılaşabilirsiniz ancak durum böyle değildir. Yüksek limit almak için neler yapmanız gerektiğinden bahsetmemize şu an gerek yok. Kresi notu her şeyin başında geliyor. 0 limitli kredi kartı gayet açık bir şekilde limitsiz yani limiti bulunmayan kart demektir. Bankalar bu kredi kartlarını aşağıdaki amaçlarla gönderiyor olabilir;

  • Kredi notunuz ileride iyileştiğinde hali hazırdı bulunan kart limitinizi yükseltip hemen harcamaya başlamanız,
  • Şubeye gidip gelir belgesi vererek kartı açtırmak istemeniz,
  • Ve en önemlisi eğer aidatsız bir kredi kartı değilse her yıl dönem aidatlarının kesilmesi. Sabit aidatlar limite değil, kart tipine bağlıdır ve otomatik olarak hesaplardan tahsil edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.