Sağlık

Çiriş Süt Yapar mı?

Her yiyecekte olduğu gibi çiriş otu hakkında da haber siteleri içerisinde çok abartılmış ve sayfalarca dizilmiş fayda göreceksiniz. Aslına bakarsanız blog sitemiz bu türden gereksiz ve abartı bilgilerden bıkan siz değerli okurlarımız için tasarlandı. Öncelikle;  ‘Anne sütü yapar mı?’ Sorusuna cevap verebilmek için açıklamamaıs gereken ufak bir konu bulunuyor. Anne ve bebek sağlığını korumak yalnızca çiriş gibi bir sebze ya da başka bir meyveye bağlanamaz. Bunlar yalnızca ufak takviyeler yerine geçebilir. Bundan dolayı hiçbir yiyeceğin dozunu aşmamanızı tavsiye ederiz.

Böyle bir başlangıçtan sonra kötü bir haber almayı bekliyor olabilirsiniz. Ancak merak etmeyin. Çiriş süt yapar. Bu yiyeceği yediğiniz anda, beraberinde birçok vitamini de vücudunuza sokmuş olursunuz. Bunlardan en önemlisi ise c vitamini. C vitamini anne sütü yaptığından dolayı emzirme döneminde çok büyük fayda sağlar. Çiriş de c vitamininden zengin bir besin olduğu için sizlere çok büyük faydalar sağlayacaktır.

Özet olarak, yediğiniz içtiğiniz tek birşeye bel bağlamayı bırakmanız gerekmektedir. Beslenme planınızın süt artırımı için tamamen doğal ve C, D gibi vitaminlersen zengin olması gerekir. Bunun nedeni anneler emzirme döneminde daha çok mikrobesine ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçları gidermeniz doğrudan süt miktarını da etkliyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds