Teknoloji

0xc00007b Hatası Çözümü

Windows bilgisayar kullanım kolaylığı ile bilinerek kullanıcılara birçok avantajlar yaratmaktadır. Sistemler üzerinde farklı etken alanlarına sahip olan bu işletim sistemi bazı durumlarda doğal olarak hatalar verebiliyor. Bu hatalardan bir tanesi olan ve oldukça detaylı bir sorun olan ‘’0xc00007b Hatası’’ bir program başlatılırken karşımıza çıkar. Kullanıcıların çözüm konusunda fazlasıyla zorlandığı bu konuya bugün açıklık getirerek nasıl çözümleneceği hakkında bilgiler vereceğiz.

 0xc00007b Hatasının yaşanmasında ki ana neden 64-32 bit programların DLL dosyalarında karışıklık olmasından dolayı olur. Hatanın çözümü olarak izleyeceğimiz adımlar oldukça basit ve kolay işlemlerdir. Bu işlemleri alt kısımda bulunan maddelerden okuyabilir, takip edebilirsiniz.

  • Bilgisayar virüs bulaşmış olabilir. Bu yüzden Antivirüs programınız üzerinden denetlemeler yaparak olumsuz bir durum yaşanıp yaşanmadığını kontrol ediniz.
  • Bilgisayarı yeniden başlatınız.
  • Uygulamayı yönetici olarak çalıştırınız.
  • Bilgisayarınız da aktif olarak bekleyen güncelleştirmeler varsa kontrol ederek tamamlayınız.
  • .Net Framework dosyalarında bozulma yaşanmış olabilir. O yüzden .Net Framework’ü kaldırdıktan sonra tekrardan yükleme yapınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds