Hayvanlar

Kediye İç Dış Parazit Aşısı Yapılmazsa Ne Olur?

Kedilerde iç dış parazit aşısı, evcil hayvanınızın sağlığını korumak için oldukça önemli bir aşıdır. Beklenmedik bir anda parazit sorunu yaşanabilen kedilerde aşı ile birlikte vücutlarına girebilme tehlikesi olan her türlü parazit önlenmektedir. Üçer aylık periyotlara ile yapılan bu aşı türünde sadece kendi sağlıkları için değil insanlar için de büyük bir önem alınır. Evcil hayvan sahibi olan kişiler bu noktada aşının yapılmadığı zaman ne olacağını merak edebiliyorlar. Bu nedenle yazımızda “Kediye İç Dış Parazit Aşısı Yapılmazsa Ne Olur?” sorusunu yanıtlayarak detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Kediye İç Dış Parazit Aşısı uzun bir dönem sağlıksal açıdan destek veren bir işlemdir. Yapılmadığı taktirde farklı sorunları getirebilen aşı, kendinizde de parazitleri görebilme ihtimalini yaratmaktadır. Bunun yanında hayati organlar olan mide, karaciğer ve bağırsak gibi bütün organlar bu durumdan olumsuz olarak etkilenerek, hastalıklara yol açabilir. Bu nedenle koruyucu bir önlem içeren bu aşıyı uygun olduğu taktirde her zaman uygulamaya ve özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds