Sağlık

2 Tane Parol İçilir mi?

Parol, çeşitli ve normal dozdaki hastalıkların yayılmasıyla birlikte ortaya çıkmış bir ilaçtır. Reçeteli olan bu ilaç, ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak bilinmektedir. Fakat genellikle diş ağrısı, adet sancısı, migren ağrısı ve vücut ağrıları için de kullanılmaktadır. Yaş kullanımı olarak farklı soru işaretleri olan bu ilacın çocukların kullanımı ve yetişkinlerin kullanımı için üretilmiş çeşitleri bulunmaktadır. Bunun yanında ilacı kullanırken ‘’2 Tane Parol İçilir mi?’’ sorusu da bizlere en çok gelen sorulardan bir tanesidir. Bu yazımızda soruya açıklık getirerek detaylandıracağız.

Parol ilacını kullanırken tok karna içmeniz gerekmektedir. Bol su ile alınan ilaç, doktorlar tarafından 4-6 saat arayla içilmesi gerektiği söylenmektedir. Bunun yanında art arda 2 tane içtiğinizde karın ve baş ağrısı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yani 2 tane Parol içmek zararlı ve büyük sonuçlar doğurabilir. Parol haricinde günlük 4 adete kadar tüketilmesi gerekilen ağrı kesiciler, fazla tüketildiği zamanlarda büyük sorunlarla karşılaşılabilir.

Sık olarak Parol kullandıysanız anlık vücut ağrıları yaşayabilirsiniz. Lakin ağrıların hiçbiri kalıcı değildir ve etkisini bir anda yitirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi