Sağlık

Gaviscon Ne Zaman İçilir?

Gaviscon yemek borusu iltihabı, mide reflüsü ve çeşitli mide bulantılarıyla karşı karşıya kalındığında kullanılan bir ilaçtır. Reçeteli olan bu ilacı kullanırken eczanelerden teknik bilgileri kesinlikle öğrenmeliyiz. İlacın tadı nane tadındadır ve çiğneyerek alınır. Bunun yanında ilacın çocuklar için üretilmiş şurubu da bulunmaktadır.

Kısa süreli olarak alınan Gaviscon ilacı, yemekten sonra alınmaktadır. Gaviscon şurup formunda ise yine aynı şekilde yemekten sonra, ilacın şişesini çalkaladıktan sonra almanız gerekmektedir. Yemek yemeden, aç karna ilacı kullanmanız mide ağrıları yapabileceği gibi kısa süreli baş ağrılarına da neden olabilir. İlacı alır almaz mideniz etki göstermeye başlar ve genel de dört saate kadar etkisini yaşarsınız. Mide içeriği üzerinde bariyerler oluşturan bu ilaç, yaşadığınız sorunu çözmek için birebir destek sağlar.

Gaviscon’u belirli aralıklarla, düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Art arda veya iki adet ilacı bir anda vücuda almanız oldukça fazla zarar verecektir. Bunun yanında ilacın yan etkileri kas ve iskelet sistemi üzerinde bazı sorunlara yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.