7 Maddede Neden “Sarı Taksi” Değil UBER?

Sarı taksiler, insan hayatını ve güvenliğini hiçe sayan ve gittikçe büyüyen, diledikleri gibi terör estiren bir güruh haline geldi. UBER ise tam da böyle bir zamanda çetelerin en aktif olduğunu vakitte Türkiye pazarına girdi. Haliyle tartışmalar da aldı başını gitti. Hatta öyle ki milletvekilleri bile olaya müdahale ediyor. FETÖ damgası da yapıştırdılar. Kısacası UBER’i Türkiye pazarından atmak için her fırsatı kollayan sarı terör, kendisinden iyice nefret edilen bir oluşum haline geldi. Peki bu nefret UBER’e dokundu mu? Hayır. UBER müşteri sayısını 4’e katladı. Neden mi? İşte 7 maddede neden taksi değil UBER?

1-) İşinin Hakkını Verdikleri İçin

Bizim vatandaş olarak istediğimiz en önemli şey, bir yerden bir yere en iyi şekilde gidebilmek. Ulaşım ahlakından yoksun sarı taksicilerin müşterilere bakışı, tamamen buna zıt. Sanki arabasına zorla binmişsiniz de o an angarya çalışıyor.

İlginizi Çekebilir:  Satış Danışmanı Nedir? Görevleri Nelerdir?

2-) Dolandırmadıkları İçin

Geçen gün haberlerde bir taksicinin turisti iki kez köprüden geçirdiği olayı verilmişti. Taksiciler hiçbir zaman değişmiyor. Havaalanında elinizde bavul beklerken sizi almayıp turist kovalayan bu zavallı güruhun en sevdiği şey: DOLANDIRMAK!

3-) Trafik Kurallarına Uydukları İçin

Hiçbir UBER sürücüsünün trafik kurallarına uymadığını duydunuz mu? Ama çok değil bir cadde üzerinde herhangi bir taksi şöförüne baktığınız andan maksimum 5 dakika içinde bir trafik kuralını çiğnediğine şahit olabilirsiniz. Bu zavallı güruh için insan hayatının HİÇBİR ÖNEMİ yok.

İlginizi Çekebilir:  Easy Game 36. Seviye “Yenilebilir Bir Şey Yapın” Sorusunun Cevabı Nedir?

4-) Kaliteli Hizmet Verdikleri İçin

En azından yayları bir tarafımıza kaçmıyor. Temiz, nezih ve düzenli bir anlayışları var. Her şeyde, müşteri odaklı çalışmalarından dolayı inanılmaz bir memnuniyet var.

5-) Kısa Mesafe Deyince Yüz Asmadıkları İçin

Sürücüler zaten nereye gideceğinizi biliyor. Nerede olduğunuzu biliyor. Hiçbir ücret ve mesafe konusu olmadan, hatta tek bir kelime dahi etmeden gideceğiniz yere gidebiliyorsunuz. Oysa bizim çeteler böyle mi?

6-) Fırsatçı Olmadıkları İçin

Herkesin hafızasına kazınması gereken bir olay yaşandı geçtiğimiz yıllarda. Atatürk Havalimanındaki patlamadan sonra civarda bulunan taksiciler, felaket yerinden bir an önce uzaklaşmak isteyen yolculardan dudak uçuklatan fiyat teklif ettiler, en yüksek fiyatı verene kontak çevirdiler. Bunu hep hatırlayın.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 178. Seviye ''Hadi Bakalım Şimdi Kalkışa Geçme Zamanı'' Sorusunun Cevabı Nedir?

7-) Kaba Saba İnsanlar Olmadıkları İçin

Yolculuk sırasında kırk yıllık dostunuzmuş gibi enseye tokat usulü iğrençlik kokan samimiyetsizlik gösterisi yapmadıkları için bile UBER, her zaman taksinin önünde tercih edilmelidir.

UBER’e silahlı saldırı

Tüm genellemeler yanlış değildir. Taksicilerin çoğu aşağı yukarı böyle insanlar. Araç kurşunlayan taksiciler plaka kendilerinin olsaydı ne yaparlardı? Bir düşünün.

Düzelmezler, 40 yıldır böyleydiler 40 bin yıl da böyle olacaklar. UBER’e trafikten men edilmesi de gündeme gelmişken canım uygulamayı hiç edecekler diye korkmuyor değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce