8 Numara Denilince Akla İlk Gelen Futbolcular

Futbol, hayatımızın daha doğrusu dünyanın en çok ilgi gören spor branşlarından biri. Dünya üzerinde pek çok taraftar bulunuyor. Kulüpler, oyuncular, ateşli taraftarlar ve dahi formalar, statlar, goller kısacası futbolu güzel kılan pek çok detay futbolseverler için ayrı bir önem taşıyor. Ve elbette ki formalar; forma numaraları. Akıllarda bazı futbolcular sadece forma numaraları ile kalıyor. Örneğin Gerard, Kaka. Peki 8 numara denilince akla ilk gelen futbolcular kimdir? Herkesin aklına farklı isimler/futbolcular gelse de sizler için 8 numara denilince akla ilk gelen futbolcuları şu şekilde derledik.

İlginizi Çekebilir:  Futbolda 'Sezonu Kapatmak' Ne Demek?

Gerrard

Liverpool’un efsanevi ismi Steven Gerard’ı hepimiz yine bir o kadar efsanevi olan kırmızı Liverpool formasını uzaktan kaleciyi avladıktan sonra koşarak havalandırmasıyla biliriz. Lig Şampiyonluğu hariç hemen hemen her başarıyı elde eden başarılı orta saha oyuncusu Gerard, şimdiden Liverpool’un efsane isimleri arasında yerini almıştır.

Selçuk

Selçuk İnan geliyor gol de geliyor”. Bu seste hepimiz Fenerbahçe’ye attığı golden sonra bileklerini öperek kulübeye koşan Selçuk İnan’ı hatırlıyoruz ve elbette ki onun 8 numarasını. Xelçuk ismini boşuna almamıştı. Elbette ki Galatasaray formasıyla ilk iki sezonununda gösterisi başarıyı yakalayamasa da Selçuk=8.

İlginizi Çekebilir:  Arsenal Hayali Suya Düştü

Kaka

Milan’ın bir zamanlar efsanevi kadrosunda ilk akla gelen oyuculardan olan Kaka, Real Madrid’de forma giymesine rağmen akıllarda hep kırmızı siyahlı Milan ile akılda kaldı ve elbette ki 8 numarası ile.

Rıdvan

Fenerbahçe’nin Lefter, Selçuk Yula ve birkaç önemli isminden sonra ilk akla gelen efsanesi Rıdvan yani Şeytandır. 8 numaralı formasıyla 80 ve 90’lara damga vuran Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin en önemli isimlerinden biri.

Ballack

İlginizi Çekebilir:  Galatasaray'ı önümüzdeki günlerde zorlu rakipler bekliyor

Alman panzeri Ballack. Kulüp olarak Chealsea, Bayern ve Leverkusen’de forma giymemiş fakat Alman milli takım forması ile akıllarda yer edinmiştir. Başarılı merkez orta saha oyuncusu Ballack, 2010’da futbola veda etti.

Tugay

Galatasaray, Blackburn ve Glasgow formaları giyen başarılı orta saha oyuncusu Tugay Kerimoğlu da yine 8 numara denilince akla gelen ilk isimlerden.

Gattuso

Milan forması ile akıllarda yer edinen bir diğer isim de Gattuso. Asabi ve hırçın, yırtıcı bir orta saha oyuncusu olan Gattuso, 8 numara denilince akla ilk gelen isimlerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi