A Para ve A Haber Spikeri Şafak Tükle Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir? Boyu?

Şafak Tükle kimdir, nereli ve kaç yaşında, doğum tarihi ne, eşi kimdir, boyu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucu, muhabir ve spikerlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Şafak Tükle’den söz edeceğiz.

Şafak Tükle Kimdir?

 • Spiker, sunucu ve moderatör.

Tam adı Şafak Tükle Uysal’dır. A Para ve A Haber ekranlarında sunucu ve spiker olarak çalışan Şafak Tükle, lisans eğitimine 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde başlamış ve daha sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde devam etmiştir.

Başarılı spiker Şafak Tükle, 2004 yılında Şahika Tekand’dan oyunculuk eğitimleri almış, 2005 ile 2007 yılları arasında da Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde yine oyunculuk üzerine dersler almıştır. 2010 -2011 yılları arasında ise Başkent İletişim Akademisi’nde de Diksiyon ve Spikerlik kursu almıştır.

Çalışma Hayatı

2011 yılında Star Medya Grubu’nda ekonomi muhabiri olarak göreve başlayan Şafak Tükle, daha sonra 2011 yılında Show TV’de sunucu olarak çalışmıştır. 2015-2016 yılları arasında A Spor’da yapımcı ve sunucu olarak görev yapan Tükle, ardından da ATV’de spiker olarak çalışmıştır. Kasım 2019’da Sabah gazetesinde gazeteci olarak göreve başlayan Şafak Tükle, aynı zamanda Eylül 2018’den beri de A Para’da spikerlik yapmaktadır.

Özel Hayatı

A Para’nın başarılı spikeri ve sunucusu Şafak Tükle’nin eşi Kadir Uysal’dır. Çiftin bu evliliklerinden Nisan 2017 tarihinde Alp adında bir çocukları dünyaya gelmiştir.

Instagram ve Twitter hesapları üzerinde de sık sık paylaşımlarda bulunan A Para spikeri Şafak Tükle’nin bu platform üzerinde 5 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Şafak Tükle’nin, eğitim hayatına başlaıdğı yıl göz önünde bulundurulduğunda 1985 doğumlu ve 35 yaşında olduğu tahmin edilmektedir. Şafak Tükle hakkında merak edilen aslen nereli ve boyu, kilosu, annesi, babası kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Şafak Tükle ile İlgili Aramalar

Google’da Şafak Tükle ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Şafak Tükle kaç yaşında Şafak Tükle biyografi Şafak Tükle hamile Şafak Tükle Uysal kimdir Şafak Tükle A Para Şafak Tükle Instagram Şafak Tükle a Haber Şafak tükle twitter

3 thoughts on “A Para ve A Haber Spikeri Şafak Tükle Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir? Boyu?

 • Ocak 18, 2021 tarihinde, saat 09:42
  Permalink

  Haber spikeri olarak son derece başarılı bulduğum 3 – 5 başarılı spikerden biride Şafak Tükle dir 05392789283. Ekranlarada son derece yakışıyor ayrıca.

  Yanıtla
 • Ocak 18, 2021 tarihinde, saat 09:46
  Permalink

  Güne güzel başlamamızı sağlayan ve ekonomik haberleri sunan zarif ve naif bir bayan. Çokta başarılı ayrıca.

  Yanıtla
  • Ocak 18, 2021 tarihinde, saat 09:48
   Permalink

   Oynadığı dizinin hakkını veren başarılı bir sanatçı.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.